نمونه ای از پروژه های انجام شده در بخش شبکه های کامپیوتری


 • طراحی و ساخت دروازه امن اینترنتی : شرکت نیمروز پارسیان در راستای اهداف تحقیقاتی و پژوهشی خود,اقدام به طراحی و ساخت یک ابزار شبکه جدید نموده است که با نام HICAP و بعنوان یک دروازه امن اینترنتی عمل میکند و تمامی ویژگیهای لازم جهت برقراری ارتباطات ایمن با دنیای خارج را دارا میباشد. این دستگاه بصورت Appliance عمل میکند و دارای ویژگیهای زیر میباشد:
  • قابل استفاده بعنوان Router در شبکه
  • تدارک آنتی ویروس Gateway که خطر آلوده شدن به ویروس در شبکه را تا حد بسیار بالایی (نزدیک به 90درصد) کاهش میدهد. مابقی خطر شامل استفاده ناصحیح کاربران خواهد بود.
  • قابل استفاده بعنوان VPN Server
  • دارای Firewall بسیار قوی (Stateful Packet Filtering)
  • سیستم Cache بسیار پرسرعت (با سرعت انتقال 10مگابایت در یک ثانیه) با 70درصد hit-ratio که در پهنای باند صرفه جویی بسیار مینماید.
  • سیستم تشخیص نفوذ به شبکه (IDS)
  • انطباق با متدولوژی Defense – in – Depth برای فراهم آوری امنیت شبکه. لازم بذکرست که HICAP,در سه مرکز فعال بوده وآزمون عملی خود را نیز پس داده است.
 • طرح كلی شبكه شركت برق منطقه ای كرمان: طرح شبكه شركت برق منطقه ای كرمان كه درحال اجراست، جهت اصلاح ساختار نابسامان شبكه این سازمان ارائه شده است. این طرح یك طرح جامع جهت راه اندازی تمامی سرویسهای لازم در قالب نزدیك به 12 دستگاه سرور و سیستم سوئیچینگ مبتنی بر Cisco میباشد. این طرح دارای جنبه های پردازشی كامل مانند نیازهای محاسباتی، فهرستهای كاربران و خدمات پست الكترونیك و web و غیره میباشد. همچنین این طرح دارای استاندارد جامعی از مدیریت و مانیتورینگ شبكه میباشد كه امكانات بسیار زیادی در اختیار مدیریت شبكه جهت مدیریت و بازبینی نقاط كلیدی شبكه فراهم می آورد. بخش دوم طرح مشتمل بر امنیت اطلاعات میباشد كه نه تنها ساختار شبكه را از نو بنا میكند كه در همین حین تمامی موارد امنیتی را نیز در آن درج مینماید. امنیت نیز درتمام لایه ها پیاده سازی میشود. از زیر ساختار شبكه تا لایه كاربرد كه خدمات به كاربران ارائه میشود.
 • طرح امنیت شبكه وزارت نیرو جمهوری اسلامی ایران : طرح امنیت شبكه وزارت نیروجمهوری اسلامی ایران توسط كارشناسان شركت نیمروز ارائه شده است.این طرح مشتمل بر ایمن سازی 3 ارتباط اینترنتی و فراساختمانی،ایمن سازی اطلاعات باارزش سازمان شامل Data سیستم اتوماسیون اداری در بانك SQL و ایمن سازی در مقابل حملات مختلف Intrusion و DoS میباشد. تعریف نواحی DMZ و Bastion Host و مابقی موارد امنیتی, همگی در این طرح لحاظ شده است.
 • طراحی وپیاده سازی امنیت شبکه در اداره کل نوسازی مدارس استان تهران : طرح شرکت نیمروز در زمینهء امنیت اطلاعات در ادارهء نوسازی مدارس استان تهران بعنوان طرح برتر برگزیده و اجرا شده است. این طرح شامل ایمن سازی در مقابل مخاطرات بالقوهء اینترنتی چون Intrusion و DoS Attack ها و غیره میباشد که با طراحی و پیاده سازی Firewall, سیستمهای تشخیص Intrusion و جلوگیری از آن (IDS & IPS) و تعریف نواحی DMZ برای ایمنسازی منابع بانک اطلاعاتی و سایر موارد لازم میباشد
 • طراحی وپیاده سازی امنیت شبکه سازمان اموراقتصاد ودارایی استان تهران : طرح شرکت نیمروز در زمینهء امنیت اطلاعات در سازمان امور اقتصاد و دارایی استان تهران بعنوان طرح برتر برگزیده و اجرا شده است. این طرح شامل ایمن سازی در مقابل مخاطرات بالقوهء اینترنتی چون Intrusion و DoS Attack ها و غیره میباشد که با طراحی و پیاده سازی Firewall, سیستمهای تشخیص Intrusion و جلوگیری از آن (IDS & IPS) و تعریف نواحی DMZ برای ایمنسازی منابع بانک اطلاعاتی و سایر موارد لازم میباشد.همچنین با تعریف VLANهای لازم در شبكه، امنیت و كارآیی شبكه داخلی تقویت شده است.
 • طراحی و پیاده سازی شبكه اداری شركت پایكاربنیان: شركت پایكار بنیان با دارابودن نمایندگی6 شركت معتبر چند ملیتی مانند Omron با مركزیت ژاپن، Phoenix Contacts با مركزیت آلمان ، Westermo از سوئد و . . . یك ساختار اداری بازرگانی مبتنی برشبكه كامپیوتری دارد . شبكة شركت یك LAN دارای 5 دستگاه سرور و نزدیک به 100 ایستگاه كاری فعال می‏باشد . خدمات ارائه شده تحت شبكه عبارت است از : سیستم پست الكترونیكی داخلی : این سیستم مبتنی برسرویس دهنده Exchange بوده وكلیه مكاتبات داخلی شركت از این طریق انجام می گردد . این سیستم از طریق یك نقطه ورودی به شبکه جهانی متصل بوده و به مكاتبات ، جنبه بین‏ المللی می دهد . بانك اطلاعاتی : اطلاعات فروش و بازرگانی شركت در یك بانك اطلاعاتی MS SQL در شبكه موجود بوده و توسط برنامه های کاربردی , قابل دسترسی توسط كاربران مجاز می باشد . سیستم ارتباط با اینترنت از طریق خطوط LeasedLine و ایمنسازی شبکه توسط راه حلهای امنیتی شامل Firewall, IDS و Packet Attack prevention.
 • شبکه محلی و ماهواره ای و طرح امنیت اطلاعات و فیلترینگ موسسه مکین سپاه موسسه مکین وابسته به سپاه پاسداران, در زمینه صنایع دریایی فعالیت دارد. شبکه محلی دفتر تهران این موسسه مشتمل بر 130 ایستگاه شبکه و با طراحی و استفاده از سوئیچهای Cisco با Backbone سرعت 1000مگابیت و لایهء Access سرعت 100مگابیت توسط نیمروز طراحی و اجرا شده است. همچنین ساختار نرم افزاری این موسسه شامل Windows2003 Server و Active Directory به همراه سیستم Email داخلی , کلیهء نرم افزارهای مدیریت و مانیتورینگ شبکه (NetOP,MRTG و ...) و نرم افزارهای امنیتی و Firewall (LinuxBased) همگی توسط نیمروز طراحی و اجرا شده است. سیستم فیلترینگ اطلاعات جهت جلوگیری از ورود به سایتهای غیراخلاقی و غیره توسط متخصصین نیمروز تهیه و اجرا شده است.همچنین ارتباط ماهواره ای این موسسه از دفتر تهران تا محل سایت پروژه در بندرعباس راه اندازی شده است که علاوه بربرقراری ارتباط اطلاعاتی,سیستم تلفن راه دور 8کاناله,نظارت تصویری با نصب دوربین درسایت و مانیتورینگ در تهران و VideoConferencing را نیز تدارک میبیند.
 • تحلیل کامل شبکه شهرداری تهران شبكه پام متعلق به پروژه پام كه از سال 1374 آغاز شده و هدف آن كامپیوتریزه كردن سیستم ها و اطلاعات شهر تهران بوده است ، زیر ساختار اساسی اتوماسیون شهرداری تهران را تشكیل میدهد . این شبكه ، شبكه‏ ای گسترده بوده وشبكه ‏های محلی موجود در مناطق 22 گانه تهران ، سازمانهای تابعه وسازمان خدمات كامپیوتری شهرداری تهران را با ارتباطات فرا ساختمانی به هم وصل میكند . این شبكه عظیم كه كمتر نمونه ای برای آن در داخل كشور می توان متصور بود ، گستره متنوعی از شبكه های محلی ، ارتباطات فیبرنوری و راه دور بیسیم بوده و از اهمیت خاصی برخورداراست .مدیریت شبكه شركت نیمروز در سال 1381 ، تحت عنوان بررسی و ارزیابی پروژة پام ، مسئولیت بررسی ، ارزیابی ، تشخیص مشكلات و ارائه راهكارهای بهبود شبكه پام را برعهده گرفته و راهكارهای لازم در این زمینه را به سازمان خدمات كامپیوتری شهرداری تهران ارائه نموده است .
 • شبکه اینترنت موسسه تنظیم و نشر آثار امام
 • شبكه اداری شركت صنعتی كارتن پلاست

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.