طراحی وب


در تولید دو سیستم از قدیم مطرح بود. تولید انبوه و تولید سفارشی. در تولید انبوه یک جنس با مشخصات ثابت و عمومی وارد خط تولید می شود و با تعداد زیاد و در نتیجه بسیار ارزان وارد بازار می گردد. مزیت این سیستم هزینه پایین و تولید بالا است. عیب آن این است که مشتری باید خودش را با محصول تتابق دهد نه برعکس. محصول مثل هزاران محصول دیگری است که تولید شده است.

در تولید سفارشی، محصول به سفارش مشتری، با مشخصات مشتری و با هزینه و زمان بالا تولید می گردد. مزیت این سیستم تامین کامل نیاز مشتری و ایجاد یک هویت مستقل و شخصی برای ایشان است. ( شاید بتوان گفت مثل تابلوی نقاشیی می ماند که یکبار کشیده می شود و دیگر تکرار نمی شود) عیب آن نیز هزینه و زمان بالای آن است

تولید انبوه سفارشی یا mass customization به سیستمی از تولید گفته می شود که مزایای دو سیستم تولید انبوه و تولید سفارشی را با هم ادغام می کند. شرکت نیمروز پس از چندین سال تلاش سیستم توسعه ی وب خویش موفق به اجرای این ساختار در طراحی و توسعه وب گردیده است. در این سیستم ساختار و موتور سایتها یکی می باشد اما ظاهر و رابط کاربر و مهمتر از آن اجزاء آن برای نیاز و سلیقه کارفرما اجرا می گردد.

در مورد طراحی سایت در حال حاضر دو روش استفاده می شود. یا استفاده از CMS ها و سیستمهای مدیریت محتوا است که همان تولید انبوه است و مشتری باید با توجه به امکانات ثابتی که سیستم در اختیارش می گذارد در محدوده ی امکاناتی که ارائه داده خود را تطابق دهد و نیاز خود را در آن چهارچوب اقناء کند.

روش دوم طراحی و برنامه نویسی اختصاصی هر سایت بر اساس نیاز و سفارش مشتری است. اطلاعات جمع می گردد، نیاز سنجی می شود، کدنویسی و طراحی بصورت موازی انجام می گیرد و پس از تست و تایید هرکدام اجرا می گردد. هزینه و زمان این روش بسیار بالا است

اما در سیستم تولید انبوه سفارشی پس از مشاوره با مشتری و دریافت نیازهای و خواسته های ایشان سایت با استفاده از اجزاء از پیش آماده شده اجرا می گردد. تنها وقتی که یکی از اجزاء از جمله نیازهای منحصر به فرد مشتری است کد نویسی احتصاصی صورت می پذیرد( یا کدهای موجود بر اساس نیاز مشتری تغییر می گردد) گرافیک و طراحی سایت می تواند همانند بخش کد از ساختارهای (template) های آماده استفاده کند یا اینکه بصورت اختصاصی طراحی گردد.

با این سیاست بخش توسعه نیمروز می تواند با هزینه ی کمتر، سرعت بیشتر، سرویس اختصاصی و شخصیتری (exclusive and personal) را به مشتریان محترم خود ارائه دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

ناشر

سیستم جامع وب سایت و فروش الکترونیکی برای ناشران


سیستم جامع وب سایت و فروش الکترونیکی برای ناشرانسیستم فروش الکترونیکی کتاب برای ناشران و کتاب فروشان با امکان دریافت پول از مشتریان داخلی و خارجی (پشتیبانی از سیستم های شتاب و کارت اعتباری) این سیستم مانند همه ی محصولات نیمروز "تولید انبوه سفارشی" یا Mass customization می باشد بدین معنی که ساختار و موتور همه یکی می باشد اما ظاهر و رابط کاربر و مهمتر از آن اجزاء آن برای نیاز و سلیقه کارفرما اجرا می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.